O nas

Poznaj nas i wartości, którymi się kierujemy.

Po wielu latach spędzonych poza granicami naszego kraju zdobyliśmy niesamowite doświadczenie językowo – kulturowe. Z doświadczenia z własnymi dziećmi wychowywanymi w Wielkiej Brytanii mogę tylko stwierdzić, że żadne dziecko nie ma problemu z nauką drugiego, trzeciego… języka w najmłodszych latach. Niesamowite jest to, że dla maluchów pojęcie języka obcego nie istnieje, jest to po prostu kolejny zbiór słów do zapamiętania. Dziecko w najmłodszych latach potrafi płynnie przechodzić z jednego języka na drugi i nawet tego nie zauważa – jest to naturalne.

W dzisiejszych czasach dziecko dwujęzyczne to już nie przywilej a norma.

Zrozumienie języka i komunikacja

Zajęcia, które proponujemy dla najmłodszych odbiorców wychodzą poza schemat nauki języka obcego. Nauka języka angielskiego oferowana przez Mini Me’s nie opiera się na sztucznie wypracowanych schematach i żmudnie powtarzanych zwrotach i wyrazach. Wychodząc z założenia, iż naturalnym procesem poznawczym dziecka w pierwszej fazie jest rozumienie języka mówionego, a dopiero później nauka komunikacji. Uważamy, że w pierwszych latach nauki należy pozwolić dziecku na zrozumienie języka, co staje się bazą do nauki komunikacji – tak jak to się dzieje w naturalnym procesie nauki mowy. Polskie dzieci przebywające poza granicami państwa w większości w taki właśnie sposób uczą się języka obcego. 

Tutaj to dzieci nadają tempo i kształt zajęciom, a naszym zadaniem jest zainteresowanie uczestników daną tematyką i nakierowanie na myśl przewodnią. Podczas zajęć zostają wykorzystane materiały takie jak: kolorowe proszki, farby, zabawki, kostiumy, instrumenty muzyczne itp.

 

Nauka języka na co dzień

Całość zajęć prowadzona jest w języku angielskim, jednak priorytetem jest poczucie bezpieczeństwa i swoboda uczestników, bo tylko w takich warunkach dziecko jest w stanie przyswoić wiedzę. Jako prowadząca w trakcie zajęć mówię tylko w języku angielskim, jednak inaczej niż w innych znanych mi szkołach językowych nie wymuszam używania tylko języka angielskiego. Pozwalam małym uczestnikom na komunikację w języku polskim, jednak wszystkie odpowiedzi z mojej strony udzielane są po angielsku, co wymusza na dzieciach zrozumienie tego języka.

W trakcie zajęć wykorzystywane są elementy takich zajęć jak: Mini Professor, Story Sack, Nursery Rhymes i wiele innych.

Story Sack, czyli WOREK BAJEK

Nauka przez zabawę

Na zajęciach wykorzystuję popularna w Wielkiej Brytanii formę zainspirowania bajkowym światem książek przy użyciu Story Sack (worek bajek), Ze względu na to, że na początku dla większości małych uczestników język angielski nie jest zrozumiały, a bajki mogą być nieznane, zajęcia Story Sack są poprzedzone kilkoma zajęciami tematycznymi, które będą poruszać tematykę końcowej bajki.

Głównym celem jest dobra zabawa, w czasie której język angielski staje się żywym elementem.

Mini Professor

Nauka języka na co dzień

Ogromna pasta do zębów dla słonia, samolot z napędem balonowym, moc powietrza oraz uciekający pieprz to tylko namiastka, tego co można zobaczyć i poczuć na zajęciach Mini Professor.

Blok programowy pt.: „Mini Professor” to mnóstwo doświadczeń fizycznych i chemicznych, nauka o przyrodzie i o otaczającym nas świecie. W trakcie zajęć dowiadujemy się między innymi jak zachowuje się dźwięk, powietrze, woda itd. 

W każdym doświadczeniu dzieci biorą czynny udział i mają możliwość, aby na własne oczy i na własnej skórze zaobserwować niesamowite procesy zachodzące w przyrodzie.

Nursery Rhymes

Nauka przez zabawę

„Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej…” A może by tak po angielsku?

Nursery Rhymes to nic innego jak śpiewanie rymowanek, które są uwielbiane przez najmłodszych. Nieodzownym elementem Nursery Rhymes w Mini Me’s jest worek pełen przedmiotów nawiązujących do piosenek. A to, co będziemy śpiewać z całą grupą zależy od wyboru dzieci, które po kolei wyciągają atrybuty z worka.

 

50
uczestników

8
grup